Firma Apple tento rok skutočne prinesie OLED displej v tele nového iPhonu 8. Podľa najnovších správ z Japonska si však za tento model budeme musieť poriadne priplatiť.

Rôzne zdroje sa zhodujú na tom, že nový 5,8 palcový zahnutý OLED displej bude k dispozícií len v high-end modely iPhonu 8, zatiaľ čo dostupnejšie modely s veľkosťou displeja 4,7 palcov a 5,5 palcov prinesú známe LCD panely, ktoré poznáme už od predstavenia prvého iPhonu v roku 2007.

Keďže tento rok Apple oslavuje 10. výročie od predstavenia prvého iPhonu, chystá pár dramatických zmien, ktoré by mali zaručiť, že nový model bude zase o krok vpred pred konkurenciou. Očakávame nádherný revolučný dizajn, ktorý bude zahŕňať celé telo iPhonu vyrobené zo skla a mini Touch bar v spodnej časti displeja ktorý by mal nahradiť terajší Home Button.

iPhone-8-Images-3

Nespočetné množstvo správ hovorilo o tom, že nové modely iPhonov by mali prejsť zo starých LCD displejov na OLED displeje, avšak podľa najnovších informácií sa hovorí o tom, že OLED displeje budú iba v prémiovom modely, ktorý bude mať taktiež väčší, zahnutý displej s oveľa väčšou cenovkou.

Hovorí sa o tom, že by mal spomínaný prémiový model presiahnuť cenovku 1 000 dolárov. Za túto cenu si momentálne viete zakúpiť iPhone 7 Plus vo farebnej verzií Jet Black s 256 GB vnútorným úložiskom.

Ešte nieje celkom jasné, či tzn. mini Touch Bar bude taktiež súčasťou len prémiového modelu alebo ho uvidíme aj v ďalších dvoch modeloch predstavených v Septembri. Keď sme sa o tejto novinke dozvedeli prvý krát od známeho analitika Ming-Chi Kuo, bolo nám povedané, že spomínaný mini Touch Bar by mal byť súčasťou modelu s 5,8 palcovým displejom, pričom 5,18 palcov by malo tvoriť  tzn. „funkčnú časť“ displeja.

V prípade, že ďalšie dva modely zostanú pri 4.7 a 5,5 palcových displejoch, je dosť možné, že v nich nájdeme softwarový Home Button, ktorý sa v súčasnosti nachádza v modeloch iPhone 7 / 7 Plus.

Všetky tieto informácie sú samozrejme zatiaľ iba fámy, no jednu vec vieme na sto percent – tohtoročný iPhone nebude len minimalne upravený iPhone 6 s výkonnejším vnútrajškom. Tohtoročný iPhone totižto prinesie úplne nový dizajn a mnoho noviniek na ktoré sa už teraz tešíme.

 

 

http://www.tvojiphone.sk/wp-content/uploads/2017/03/maxresdefault-1-1024x575.jpghttp://www.tvojiphone.sk/wp-content/uploads/2017/03/maxresdefault-1-150x150.jpgMiroslav HusárNovinkyiphone 8,iphone s OLED displejom,OLED displej,Prvý iPhone s OLED displejomFirma Apple tento rok skutočne prinesie OLED displej v tele nového iPhonu 8. Podľa najnovších správ z Japonska si však za tento model budeme musieť poriadne priplatiť. Rôzne zdroje sa zhodujú na tom, že nový 5,8 palcový zahnutý OLED displej bude k dispozícií len v high-end modely iPhonu 8, zatiaľ...Magazín o ajfónoch a všetkom okolo nich